top of page

Şahin KANDAZ Kimdir?

1976 Sivas doğumlu. İlköğrenimini İstanbul da Zafer İlkokulunda okul birincisi olarak tamamlamıştır. Ortaokulu ve liseyi Şile 50. Yıl Lisesinde okul ikincisi olarak 1993 yılında bitirmiştir. Boğaziçi Üniversitesi Fizik Öğretmenliği bölümünü 2000 yılında bölüm 3. sü olarak tamamlayarak fizik öğretmeni olmuştur.

Marmara Üniversitesinde Fizik Öğretmenliği bölümünde  “Görmezlerin Fizik Dersine Bakış Açıları, Fizik Öğrenmelerindeki Zorluklar ve Görmezlerle Fizik Deney Uygulamaları” tezini 2004 yılında tamamlayarak görme engelli öğrencilerin dahi fizik öğrenebileceğini göstermiştir.

15 yıllık özel okul ve 5 yıllık dershane tecrübesi yaşamıştır. Bu tecrübelerini “Formülsüz Fizik” fizik öğretme platformuyla öğrencilere aktarmaya başlamıştır. Bu ders öğrenme platformu ile binlerce öğrencinin daha doğru, kalıcı ve sade bir şekilde fizik öğrenimine katkıda bulunmuştur.

Öğrenci çalışmalarında öğrenme, planlı çalışma, bilginin kalıcılığını sağlama üzerine çalışmalar yapmıştır. Hedefe ulaşmada izlenmesi gereken yolları araştırıp, üretip öğrenci süreçlerini takip edilebilir bir hale getirmiştir. Kendisine ait geliştirdiği Öğren-Kalsın öğretim Modeliyle de bilgilerin kalıcılığını sağlamıştır.

Yeni çağın getirdiği dijital dünya ve sağladığı imkanları kullanarak “Türkiye’nin İlk Yapay Zeka Destekli Eğitim Koçluk Modeli 360° Koçluk Sistemini” kurmuştur. Bu sistemle birlikte yüzlerce eğitim koçu yetiştirmiş ve halen yetiştirmeye devam etmektedir.

bottom of page