top of page

EĞİTİM (ÖĞRENCİ) KOÇU İHTİYACI

Zamanımızın en başta gelen sorunlarından biri öğrencilerimizin planlama ve zaman yönetimlerinin düşük seviyelerde olmasıdır. 18 yaşına gelmiş lise son öğrencileri bile nasıl ders çalışacaklarını, ne kadar çalışacaklarını ve ne zaman çalışacaklarının planlarını yapamıyor, yapabilenlerin çoğu da zaman yönetimlerinde başarısız oluyorlar. Ancak başarılı olmaları gerekmekte, çünkü yarışa dönmüş bir sınav sistemi mevcut. Bu durumda da öğrenci ve ailelerde stres ve gerginlik yükseliyor.

Ülkemizde yaklaşık 20 milyon öğrenci bulunmaktadır. Bu öğrencilerin 3,5 milyonu YKS, 1 milyonu LGS sınavına girmektedir. Veliler kendi çocuklarının güzel okullarda okumalarını istemekle beraber kişisel yönden de güzel ve doğru bir gelişime sahip olmalarını haklı olarak istemektedirler.

O halde burada bir süreç yönetiminin ve süreç yöneticilerin (Eğitim Koçlarının) varlığı gündeme gelmektedir. Ancak maalesef herkesin bir eğitim koçu olduğunu söylediği bir zamanda yaşıyoruz. Eğitim aldı mı, nereden nasıl bir eğitim aldı vb. sorularının sorulması da gereklilik arz ediyor.

3.jpg
Adsız tasarım (5).png

360° Koçluk Nedir? Artıları Nelerdir?

360° Koçluk, eğitimi ile sistemi ile yapay zeka ve yazılımı ile diğer koçluk modellerinden farklılaşmakta, öne çıkmaktadır. Eğitim koçluğunda esas olan; Öğrenci tanıma modülü (Ölçek360), Öğrenci planlama ve takip modülleri, bunların doğru bir şekilde raporlanması, planlama defteri ve motivasyon eğitimleri ile 360° Koçluk diğer modellerin çok önünde yer bulmuştur.

 

Öğretmen eğitimlerinin birebir verildiği nadide bir sistemdir. Eğitim dinamik ve değişkenlik gösterdiği içinde, eğitim belli bir zamanda sınırlandırılmaz, süreklilik gösterir. Eğitmenlerimiz rahatlıkla sorularını ve sorunlarını iletebilmekte ve çözümler bulmaktadır.

0.jpg
2.jpg

Eğitimin İçeriği

Eğitim içeriği 360° KOÇLUK yazılımının 4 ana parametresini anlatan bir yapıdan oluşmaktadır. Aşağıdaki başlıklarda yer alan konulardan hareketle çok rahat bir şekilde koçluk süreçlerini öğrenebilecek, yazılım üzerinden rahat bir şekilde koçluk çalışmalarınızı yapabileceksiniz.​

360°KOÇLUK nedir?

360°KOÇLUK yaklaşımı ve 4 temel süreç.

360°KOÇLUK öğrenciyi nasıl tanır?

360°KOÇLUK sistemi öğrenciyi nasıl takip eder?

360°KOÇLUK eğitim koçluğu sisteminin temel bileşenleri nelerdir?

360°KOÇLUK ve ÖLÇEK 360 ENVANTER sisteminin getirdiği yenilikler nelerdir?

360°KOÇLUK ve 3. nesil rehberlik anlayışı.

Kişilik değerlendirme

Öğrenci Koçluğu Araçları (yetenek ölçümü, kişilik değerlendirme, meslek-kariyer…)

Adsız tasarım (5).png

360° KOÇLUK

Kimler Katılabilir?

360° Koçluk ile Öğrenci Koçluğu İçin İhtiyacınız Olan Her şey bir arada sınır tanımayan bir öğrenme deneyimine hazır olun.

Eğitim Kurumları Yöneticileri

Öğretmenler

Psikolojik Danışmanlar

Rehber Öğretmenler

Koçluk Alanında Profesyonel Çalışma Yapmak İsteyenler

about25.jpg
tm3.jpg

İsteğe Bağlı E-Devlet Onaylı

Koçluk Eğitim Sertifikası

Size Özel Hazırlanan Sertifikamız programımıza katılım sağlayıp, eğitimleri tamamlayan kursiyerlerimize verilecektir. 360° KOÇLUK tarafından onaylı olan sertifikanız en geç 1 hafta içinde tarafınıza iletilecektir.

İsteğe bağlı olarak da E-Devlet  onaylı sertifikalarınızı da alabileceksiniz.

Güncel eğitim fiyatları, kampanyalar ve taksitli alımlar için lütfen iletişime geçiniz.

bottom of page