top of page

360 KOÇLUK

Kurumlarda Koçluk Sistemi Neden Gerekli?

2010 yılından sonra tüm bireylerin özellikle de öğrencilerin bilgiye ulaşma sorunu ortadan kalkmaya başladı. Öğrenciler aradıkları bilgilere istedikleri yerden istedikleri zaman ulaşabildiler. Bu da eğitim sistemlerin değişebileceğini gösterdi. Artık çarpım tablosunu ezberlemeyip akıllı telefonlar kullanan yeni nesil öğrencileri nasıl yetiştirmeliyiz soruları gündeme geldi. Bu konuda eğitim camiası maalesef beklenilen gelişimleri gösterememiştir. Pandemi dönemiyle beraber kurumlar, yöneticiler ve öğretmenler dijitalin gücünü ve gereksinimini farketmiş oldular. Pandemi bize öğrencilerin yetkinliklerini ve zaaflarını göstermiş oldu. Aynı zamanda çağı yakalayamayan eğitim kurumlarının da zayıfladıkları gerçeği ortaya çıktı.

Öğrenciler bilgiye (Ortaokul ve lise ders müfredatlarına) kolayca ulaşıp öğrenme işini hızlandırdılar. Yine instagram, whatsapp, telegram ve facebook sosyal medya platformları ile bilgi ile ilgili sorularını ve problemlerini çözmeye başladılar. Ders çalışma ilgisi ve sevgisi olan öğrenciler bu zamanda epey bir yol alırken diğer öğrencilerimiz ki büyük çoğunluğu teşkil eden öğrenciler eğitimden uzaklaştılar ve kayboldular. Bu şekilde sınavlara hazırlanamadan girdiler ve ortaya kötü sonuçlar çıktı.

İster dijital çağı kullanan öğrencilerimiz olsun ister kullanamayan öğrencilerimizin çözemediği en büyük sorun SÜRECİ YÖNETEMEYİŞLERİ oldu. Bilgi var, bilgiyi işleme de var ancak süreç yönetimindeki belirsizlikleri; Ne çalışacağım? Ne kadar çalışacağım?  Doğru mu çalışıyorum? Kendimi nasıl analizleyeceğim? Hangi kitapları kullanacağım? Hangi sosyal medya kanallarını dinleyeceğim? Yanlış söylem ve kişilerden nasıl uzak duracağız? Yalnız kaldığımda kime nasıl danışacağım? Düştüğümde beni kim kaldıracak?.... gibi soruların çözümünü bulamayan öğrencilerimiz maalesef çok yoruldular. Eğitime olan güvenlerini yitirdiler. Öğretmene ve kurumlara olan sevgilerini kaybettiler.

İşte bu bağlamda ESAS OLAN İŞİMİZİN BU ÖĞRENCİLERLE DOĞRU BİR BAĞ KURARAK EĞİTİM SÜREÇLERİNİ DAHA SAĞLIKLI VE MUTLU OLACAK ŞEKİLDE SÜRDÜRMEMİZ gerektiğinin farkına vararak yeni bir bakış açısı ile eğitime devam etmemiz gerekmektedir.

360 KOÇLUK

Kimlerle Çalışıyoruz?

okul.png

Devlet
Okulları

ozelokul.png

Özel
Okullar

kurs.png

Kurs
Merkezleri

danismanlik.png

Danışmanlık
Merkezleri

4.jpg

Kurumlara Ne Sunuyoruz?

Kurumlarla ilgili yaptığımız çalışmalarda:

Öğretmenlerimize Akademik Koçluk ve Yaşam Koçluk Eğitimleri veriyoruz.

Kurumsal Koçluk Yazılımı açıyoruz.

Her öğrencimize Planlama Defteri veriyoruz.

Öğrenciyi daha iyi tanımak için Ölçek 360 Envanterleri uyguluyoruz.

bottom of page